Отборът на Нефтохимик 2010 победи с 3:2 (21:25, 25:16, 19:25, 25:20, 15:12) Монтана в отложен мач от четвъртия кръг на първата осмица на мъжкото волейболно първенство. В зала "Младост" в Бургас домакините на два пъти трябваше да наваксват пасив от един гейм, но показаха по-голяма концентрация в тайбрека, за да запишат шестата си победа от началото на сезона.

В първите четири гейма един от двата отбора вземаше рано-рано сериозен аванс и успяваше да го задържи до края. В първия и третия гейм това бяха гостите от Монтана, които спечелиха на 21 и 19 точки, докато във втория и четвъртия гейм успехът бе за Нефтохимик с 25:16 и 25:20.

В тайбрека бургазлии започнаха по-добре и поведоха с 6:3 точки след атака на Денис Карягин. Монтана обаче бързо направи обрат и поведе със 7:6 след серия от четири безответни точки. До 11 двата отбора не можеха да бъдат разделени, но в този момент домакините реализираха три последователни нападения, за да поведат с 14:11, а малко след това и да затворят срещата.

С 23 точки най-резултатен за победителите бе Карягин, а Златко Кьосев добави 14. За Монтана с по 20 точки приключиха руснакът Максим Сапожков и Радослав Попов. Загубата остави гостите на шесто място в класирането с три успеха и четири поражения. Нефтохимик е втори с 6 победи и 3 загуби.

В другия мач, игран тази вечер, ЦСКА победи с 3:1 (25:19, 25:22, 17:25, 25:21) гостуващия Пирин Разлог. За "червените" това бе втора победа в шест мача, докато Пирин остава на дъното в първата осмица със седем загуби в седем мача. Над всички за "червените" в мача бе диагоналът Димитър Димитров, който завърши с респектиращите 37 точки. За гостите от Разлог 15 точки заби Александър Симеонов.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) – МОНТАНА ВОЛЕЙ 3:2 (21:25, 25:16, 19:25, 25:20, 15:12)

НЕФТОХИМИК: Георги Братоев, Денис Карягин, Валентин Братоев, Златко Кьосев, Николай Колев, Илия Петков – Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: Николай Желязков

МОНТАНА: Максим Крескин, Максим Сапожков, Радослав Попов, Златан Йорданов, Тодор Костов, Стефан Чавдаров – Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: Даниел Пеев