Нефтохимик постигна втора разгромна победа в първенството на Б регионална група „Център“. Футболистите на Станислав Жеков спечелиха със 7:1 срещата си срещу отбора на Просеник, която се изигра в Спортен
център „Изгрев“ в Бургас.

Резултата откри Алекс Попов в 11тата минута. В 23тата минута вторият гол в мача беше отбелязан от изрелския футболист Михаил Мирошник, който получи през тази седмица разрешение от УЕФА да бъде картотекиран в Нефтохимик. До края на полувремето резултатът стана 3-0 след гол на капитана Мартин Мечков.

Второто полувреме започна с нов гол за Нефтохимик, като негов автор беше Светослав Славов в 52рата минута от дузпа. В 53тата минута отборът на Просеник успя да отбележи първия гол във вратата на Нефтохимик през този сезон. Все пак до края на мача Нефтохимик оформи разгрома с голове на Васил Цветанов, Славов и Павел Петров.