Монтана спечели с 2:0 гостуването на Нефтохимик в среща от 19-ия кръг на Втора професионална лига. Головете на мача в Бургас вкараха Тони Тасев (33) и Атанас Илиев (84). Така Монтана ще запази третото си място в класирането с 36 точки, Нефтохимик е седми 27 т.

В началните минути двата отбора пропиляха по една добра голова възможност. Най-напред нападатателят на домакините Живко Петков не успя да отправи точен удар с глава в 15-ата минута, а две минути по-късно Атанас Илиев стреля в тялото на вратаря на Нефтохимик Росен Андонов.

В 33-ата минута гостите поведоха със страхотен гол на Тони Тасев от пряк свободен удар. В 57-ата минута пак той можеше да удвои, но шутира встрани от враттата. Шест минуни преди края Атанас Илиев довкара избита от вратаря Андонов за 0:2.

НЕФТОХИМИК - МОНТАНА 0:2

Голмайстори: 0:1 Тасев (33), 0:2 Илиев (84)

Нефтохимик: 22. Андонов, 3. Ташолов, 2. Али, 77. Костадинов, 92. Почански, 14. Петков, 20. Цачев, 27. Костов, 4. Тенев, 66. Апостолов, 29. Филипов
Треньор Диян Петков

Монтана: 55. Симеонов, 10. Айтов, 3. Михов, 24. Петров, 33. Цонков, 22. Каменов, 20. Илиев, 8. Тасев, 9. Илиев, 16. Цветков, 23. Георгиев