Отборът на Созопол загуби  с 0:1 срещу Нефтохимик Бургас в контролна среща, играна на стадион „Арена Созопол“.

Гостите от Бургас имаха едно положение в началото на втората част, но Росен Андонов се намеси подобаващо. Созопол контролираше двубоя, а Ариф Ферадов на два пъти пропусна от чисти позиции.

Мариян Димитров и Диян Молдованов също имаха отлични възможности за гол, а Борис Тютюков пропусна сам срещу вратаря в последната третина на двубоя.

Нефтохимик поведоха в 85-та минута след центриране и удар на Иван Иванов. Отлично ръководене на срещата от страна на Петър Аспарухов, Станимир Илков и Васил Шавов.

В добавеното три минутно продължение на мача, Созопол получи правото да изпълни дузпа,но  Борис Тютюков я пропусна.

Следващата контролна среща на Созопол е в събота /27-и март/, от 14:00 часа, на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора срещу Арда Кърджали.