Нефтохимик победи Ямбол с 1:0, в контролна среща. Проверката се състоя днес, на стадион Българово и бе осма поред за „шейховете“.

През първата част Кристиян Парашкевов отбеляза единственото попадение в мача. Младият нападател е част от състава на Елитната юношеска група до 19 години на Нефтохимик, но започна да се подготвя с представителния отбор още през миналия сезон, когато тимът се подвизаваше в Първа лига.

Той излезе сам срещу вратаря, след асистенция на Симеон Русев и отбеляза победното попадение. До края на полувреммето Нефтохимик създаде още две опасни ситуации пред вратата на Ямбол, но не успя да покачи резултата.

След почивката старши-треньорът на „шейховете“ Диян Петков почти изцяло обнови състава. Играта през втората част бе равностойна, а положения почти липсваха.

Състав на Нефтохимик /първо полувреме/: Мартин Шейтанов, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Димитър Дончев, Стивън Славков, Йолиян Милков, Симеон Русев, Стоян Калев, Димитър Тодоров, Кристиян Парашкевов, Даниел Стоянов

Състав на Нефтохимик /второ полувреме/: Ферди Мюмюнов, Цветомир Цонков, Димитър Дончев, Мариян Димитров, Кристиян Кръстев, Цветан Филипов,Даниел Стаматов, Живко Комелов, Стойко Иванов, Виктор Янев, Христо Янков