Дунав Русе пoстигнa първа победа в елита след 25 години отсъствие. Русенци победиха с 2:1 Нефтохимик в двубой от втория кръг на Първа лига.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на Траян Дянков.

Срещата започна доста добре за гостите от Русе и още в 10-ата минута Юлиян Ненов откри резултата за тима с първото попадение за Дунав след 25-годишно чакане.

Домакините отвърнаха като ужилени, но удар на Ранджелович в 15-ата минута не намери целта.

Михаил Милчев удвои резултата за русенци в 20-ата минута, след като засече центриране от пряк свободен удар, но беше в положение на засада, което убегна от съдийската бригада.

До почивката Вълчанов на няколко пъти имаше възможност да намали резултата, но така и не намери целта.

През втората част домакините продължиха да търсят попадение. В 58-ата минута Живко Петков не намери целта, след като засече центриране от пряк свободен удар на Божинов.

Димчо Ненов опита да освежи атаката на Нефтохимик като Хазуров влезе на смяна в 60-ата минута.

Малко по-късно Колев пропусна да направи резултата класически, но не съумя.

Домакините отвърнаха с феноменален гол на Живко Петков в 83-ата минута, но той не стигна за обрат на домакините, след като те не съумяха да стигнат до втори гол. След успеха Дунав излезе на първото място в елита с актив от 4 точки. Нефтохимик остава с 1.