Дунав разби Нефтохимик с три бързи гола до 25-ата минута и спечели класически мача от 15-ия кръг с 3:0.

Два гола за русенци вкара Мирослав Будинов, а преди това Диян Димов бе точен с глава.

Двата отбора започнаха живо мача, с желанието да се надиграват. Първата възможност се откри пред Николай Дюлгеров за бургазлии, но пък голът падна в тяхната врата малко след това.

Два поредни корнера пред вратата им доведоха до това, че при втория центрираната от Антон Огнянов топка бе засечена с глава от капитана на Дунав Диян Димов и резултатът бе откри – 1:0.

Много скоро резултатът набъбна на 2:0 в полза на дунавци. Рикошет помогна на Мирослав Будинов да изскочи очи в очи с вратаря на гостите Янко Георгиев и централният нападател не сгреши – 2:0 в 20-ата минута.

Нова възможност за гол в полза на Дунав се откри пред Антон Огнянов в 23-ата минута, но ударът му изпрати топката над вратата.

Изминаха нови 5 минути от втория гол и падна трети във вратата на Нефтохимик. Дунав проведе отлична контра, Антон Огнянов центрира по трева прецизно, а Будинов засече отблизо за 3:0.

В 37-ата минута резултатът можеше вече да бъде 4:0 за дунав с хеттрик за Будинов, но таранът този път пропусна.

Дунав бе тотален доминант на терена в тези минути, като Антон Огнянов се изяви в ролята на асистент, а Миро Будинов – на реализатор. Но и останалите в светлосиньо им пригласяха чедесно, като използваха всяка спечелена топката в средата за организирането на бърза атака.

Христо Янев пробва със смени да изостри играта на Нефтохимик след почивката и бургазлии изглеждаха по-активни. Затова пък русенци не пропускаха нито една възможност за контри, в които мълниеносно се включваха по петима футболисти.

При една такава контра Васил Шопов излезе сам срещу Янко Георгиев, прехвърли го, но прехвърли и вратата.

В 63-ата минута Антон Огнянов стреля опасно към вратата на бургазлии, но Янко Георгиев парира.

Веднага след това пред другата врата Мартин Луков сгреши с излизането си напред, но после се реваншира и парира удара на Иван Вълчанов от Нефтохимик.

Георги Кабаков имаше известни основания да отсъди дузпа в полза на Нефтохимик за нарушение на Тейнур Марем срещу Венци Христов, но това нямаше да промени нищо съществено.

Така Дунав победи заслужено Нефтохимик с 3:0 и събра 24 точки за поне временно четвъртото място в класирането. Нефтохимик е предпоследен с 12 точки.