ЦСКА разнебити гостуващия Нефтохимик с 5:1 в мач от третия кръг на Първа лига.

Пред погледа на легендите Христо Стоичков и Димитър Якимов „червените“ се реабилитираха за загубата си в миналия кръг срещу Верея и набраха 6 точки в актива си. Нефтохимик остана само с една.

Първото полувреме беше зашеметяващо за „червените“, които набързо подпалиха „Нафтата“ с четири безответни гола - на Преслав Йорданов, Арсенио Нунеш и на два пъти Диого Виана.

През втората част домакините намалиха оборотите и това позволи на бургазлии малко да вземат въздух. Автогол на Александър Дюлгеров и попадение на Чорбаджийски фиксираха крайното 5:1 за "червените".

Мачът бе наблюдаван на живо от легендите Христо Стоичков и Димитър Якимов.

ЦСКА стартира с два бързи гола-близнаци, дошли след центрирания от едно и също място отляво на Борис Галчев. Първо Преслав Йорданов с глава, а после Арсенио Нунеш с крак засякоха във вратата за 2:0 от съблекалнята.

ЦСКА направи нов двоен удар между 20-ата и 21-ата минута. Този път блесна Диого Виана, който първо със страхотен диагонелн изстрел покачи на 3:0, а после се възползва от грешка на защитник, за да вдигне още повече разликата в резултата – 4:0.

В 35-ата минута Арсенио Нунеш излезе сам срещу Стоян Колев, но топката му бе избита в корнер.

В 41-ата минута Борис Галчев пробва от същото място, откъдето центрира за първите два гола. Но този път стреля направо и уцели сглобката на вратата на Нефтохимик.

На почивката контузеният Преслав Йорданов бе сменен от Милчо Ангелов състава на ЦСКА.

В началото на второто полувреме ЦСКА намали темпото. Нещо повече – Александър Дюлгеров си вкара комичен автогол в 53-ата минута, като с това намали резултата – 4:1 за „червените“.

В 62-ата минута Самир Аясс получи пас от Галчев и излезе в изгодна позиция пред вратата на „нафтата“, стреля, но Стоян Колев изби топката към левия стълб на вратата си.

ЦСКА все пак стигна и до пети гол и то след продължителна обсада на вратата на Нефтохимик. В крайна сметка Божидар Чорбаджийски вкара с глава в 81-ата минута, което е първото му попадение в елита.

Така бе фиксиран и крайният резултат 5:1 в полза на ЦСКА.

Неприятен инцидент беляза последните минути от двубоя. Тогава феновете на Нефтохимик удариха с камък, макар и неголям, допълнителния съдия Георги Димитров, нещо, което ще бъде описано в доклада на делегата Николай Лилов.

ЦСКА – НЕФТОХИМИК 5:1

1:0 Преслав Йорданов 2, 2:0 Арсенио Нунеш 5, 3:0 Диого Виана 20, 4:0 Диого Виана 21, 4:1 Александър Дюлгеров 53-автогол, 5:1 Божидар Чорбаджийски 81

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Стойчо Атанасов, Борис Галчев /69-Иван Минчев/, Кристиан Малинов, Станислав Маламов /56-Самир Аясс/, Арсенио Нунеш, Диого Виана, Преслав Йорданов /46-Милчо Ангелов/ /Александър Конов, Лазар Марин, Йордан Йорданов, Иван Минчев, Кирил Десподов, Милчо Ангелов/ Старши треньор - Христо Янев

НЕФТОХИМИК: Стоян Колев, Боян Георгиевски, Марко Ранджелович, Яни Пехливанов, Виктор Хомей, Николай Дюлгеров, Михаел Орачев /28-Атанас Чепилов/, Иван Вълчанов /66-Александър Александров/, Любомир Божинов, Емануил Манев, Живко Петков /Янко Георгиев, Костадин Хазуров, Костадин Велков, Атанас Чепилов, Александър Александров, Марио Рашич, Ангел Грънчов/ Старши треньор – Димчо Ненов