Нефтохимик записа първата си победа за пролетния дял от Първа професионална футболна лига (ППЛ), след като се наложи с 2:0 над Монтана като домакин. Това беше пета победа за бургазлиите от началото на шампионата, с която те се изравниха по точки с 12-ия Локомотив Горна Оряховица.

Нефтохимик откри резултата в 35-та минута на срещата, когато бургазлиите организираха постепенна атака, а Николай Дюлгеров пусна топката към свободния Галин Иванов в дясната част на наказателното поле и той беше точен за 1:0.

Бившият халф на Славия и Левски вкара и втория гол в полза на Нефтохимик, оформяйки крайния резултат в 54-та минута. Венцислав Христов стреля отблизо и Неманя Счекич спаси, а топката попадна във Владислав Романов, който подаде към свободния Галин Иванов. Халфът не се затрудни и вкара за 2:0. Монтана е на последно място в класирането с актив от едва девет точки.