Нефтохимик извоюва внушителна победа в 11-ия кръг на Югоизточната Трета лига. На стадион Лазур момчетата на старши-треньора Диян Петков се наложиха над Асеновец Асеновград с 6:1.

Първата част завърши при резултат 2:1 в полза на домакините. "Шейховете" откриха резултата в 23-ата минута, чрез Стойко Иванов. Той се разписа с удар извън наказателното поле, след добра многоходова атака. Аванса на домакините удвои Деян Христов с плътен удар по земя от десетина метра. В 45-ата минута гостите от Асеновград успяха да намалят на 2:1 след бърза контраатака.

В самото начало на втората част Михаил Георгиев покачи на 3:1. След още пет минути игра, Цветомир Цонков, след добре развита атака, нахлу в наказателното поле и прехвърли стража на Асеновец за 4:1. Деян Христов бе точен за 5:1 в 61-ата минута. Опитният нападател се разписа с глава след добро центриране на младия Милков. Деян Христов оформи и крайното 6:1, записвайки хеттрик. Той засече перфектно
центриране отдясно на Даниел Стоянов.

В следващия кръг „шейховете“ ще гостуват на Розова долина Казанлък, на 27-ми октомври, в 16:00 часа.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Милков, Цветомир Цонков (56-Стивън Славков), Михаил Георгиев (63-Даниел Стаматов), Даниел Стоянов, Стойко Иванов (63-Кристиян Мирославов), Деян Христов, Цветан Филипов

Резерви: Атанас Гичев, Даниел Андреев, Живко Комелов, Живко Илиев