Дербито от XXVI кръг на Б футболна група,между Нефтохимик и Поморие, завърши при резултат 1:1.

След като двата отбора си размениха по една неуспешна атака още в началото на срещата, гостите от Поморие откриха резултата в 14-та минута, след удар от фаул на Любомир Божинов. В 30-та минута „шейховете“ имаха възможност да изравнят, но изстрелът на Даниел Гаджев бе избит от вратаря на Поморие. След това Тихомир Трифонов стреля с глава, но стражът на Поморие Янко Георгиев отново се намеси успешно.

През второто полувреме опасните ситуации зачестиха. Крайното 1:1 оформи капитанът на Нефтохимик Станислав Жеков, който стреля след разбъркване в наказателното поле, в 80-та минута. В третата минута на добавеното време домакините имаха възможност да поведат, но удар на Илия Димитров бе париран от стража на гостите.

Състав на Нефтохимик: Петър Денчев, Слави Шопов, Станислав Жеков, Тихомир Трифонов, Тодор Гочев, Живко Хаджиев, Даниел Гаджев, Цветан Филипов, Станислав Дрянов, Илия Димитров, Борислав Борисов

Резервен състав: Димитър Илиев, Владислав Мисяк, Ерай Карадайъ, Иван Цачев, Ростислав Петров, Симеон Иванов, Теодор Стефанов