Нефтохимик завърши 1:1 с Тобол (Казакстан) във втората си контрола на турска земя. Голът за "Нафтата" бе дело на Венцислав Христов, а Тобол се добра до изравняване в 90-ата минута.
Срещата започна с надмощие на Нефтохимик, а Христо Янев бе заложил на доста офанзивна единайсеторка. Все пак през първите 45 минути до попадение не се стигна.

През втората част отново българите владееха инициативата и логично се стигна до гол във вратата на Тобол, а точен за „шейховете“ беше Венцислав Христов след далечен удар. И двамата треньори направиха множество смени след почивката, като това се оказа печелившо за казакстанците, които стигнаха до изравняване в 90-ата минута.

Така Нефтохимик продължава без загуба контролните си срещи в Турция. Освен днешното равенство, в началото на седмицата „зелените“ се наложиха над Черноморец (Одеса) с 2:0.