Локомотив Сф надви с минималното 1:0 третодивизионния Сливнишки герой в последната контрола за тима от Втора лига преди започването на първенството.

Мачът се игра в тренировъчно темпо и не предложи добро качество на играта. Силите на терена според показаното дори може да се каже бяха равностойни, като Сливнишки герой създаде три-четири голови ситуации, които пропусна, а тези на сметката на Локо Сф със сигурност не бяха повече на брой.

Изненадаха 11-те картона, които показа в мача съдията Георги Николов. От тях три бяха червени, два за гостите, но с право на смени. В 42-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Виктор Георгиев от Сливнишки герой, а в 66-ата минута за спречкване напуснаха преждевременно терена още Виктор Янев от домакините и Димитър Маймунков от гостите.

При жълтите картони съотношението беше 2:6, като повечето официални предупреждения бяха за Сливнишки герой.

Локо Сф все пак стигна до победата в мача, с който представи отбора си за новия сезон. Донесе я в 63-ата минута Александър Горанов. Защитникът посрещна с глава центрираната от корнер топка от Романов, тя срещна страничния стълб и влезе във вратата на Сливнишки герой за крайното 1:0.

Това бе последната от четирите предсезонни  контроли за Локомотив Сф, като в другите тимът победи Ботев Ихтиман със 7:0 и Пирин Бл с 2:1 и завърши 0:0 с Етър.

Идната събота в първия кръг от Втора лига Локомотив Сф ще посрещне Черноморец Балчик.

От състава на "червено-черните" отсъстваха само контузените Исмаел Тайдер, Франк Мбарга и Илиян Стефанов.

ЛОКО СФ - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 1:0

1:0 Александър Горанов 63

ЛОКО СФ: Любенов, Петков, Горанов, Виячки, Контохристос, Бузукис, Христов, Станкев, Тодоров, Романов, К. Хазуров /Витков, Калайджиев, Кръстев, Янев, Нетов, Алексиев, Николов,Милошев, Станкушев, Виденов/ Старши треньор - Ангел Колев

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Минев, Трендафилов, Георгиев, Деспотов, Бучев, Николов, Кафтанов, Маринов, Хаджиев, Ничев, Попов /Асенов, Маймунков, Колев, Карагьозов, Кузовски, Петков, Иванов/ Старши треньор - Петър Малинов