Верея и Нефотхимик не успяха да се надиграят и мачът им от 11-ия кръг завърши наравно – 1:1.

Срещата бе и своеобразен треньорски сблъсък между бившите съотборници в ЦСКА Александър Томаш начело на Верея и Христо Янев като предводител на Нефтохимик. Верея имаше повече положения за гол, но накрая двата тима си стиснаха ръцете при равенство.

Началните минути на мача бяха равностойни, без реални опасности за двете врати.

На трибуните на Трейс Арена отново бе Димитър Бербатов. Треньорските щабове и на двата отбора са му бивши съотборници в ЦСКА.

Първата сериозна опасност възникна в 29-ата минута. Станахме свидетели на страхотен изстрел от 30 метра на Момчил Цветанов, който вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев успя да избие в корнер. Красиво изпълнение и от двете страни.

В 40-ата минута стразогарци повториха упражнението. Този път новият страхотен далечен изстрел бе на Илиас Хасани. Чудесният Янко Георгиев пак изби топката.

В крайна сметка извън тези два опасни изстрела не видяхме други сериозни опасности през първото полувреме.

Верея започна по-активно второто. Осман Балде нахлу добре отдясно по атаката на Верея и центрира, но право в ръцете на Иван Караджов.

После Елиаш отигра с глава центрираната топка от фаул, но Янко Георгиев улови топката.

Разбъркване в наказателното поле на Верея в 61-ата минута също не доведе до решителен удар, но от страна на Нефтохимик.

Гостите обаче стигнаха първи до гол. Чудесна контра с участието на Венци Христов и Емануил Манев завърши с асистенция на първия към втория и той не сгреши – 0:1 в 68-ата минута.

В 73-ата обаче далечен удар на Георги Ангелов този път преодоля вратаря на бургазлии Янко Георгиев и Верея бързо изравни – 1:1.

В 84-ата минута за малко не се стигна до автогол за Нефтохимик на Ангел Грънчов, който отигра с глава центрираната отдясно топка, но тя мина опасно покрай вратата.

Двата отбора опитаха да стигнат до пълния комплект от точки, но не им се удаде.

След равенството 1:1 Верея събра 11 точки и е на 11-о място. Нефтохимик пък е 13-и с осем.

ВЕРЕЯ – НЕФТОХИМИК 1:1

0:1 Емануил Манев 68, 1:1 Георги Ангелов 73

ВЕРЕЯ: Иван Караджов, Костадин Слаев, Илия Мунин, Илиас Хасани, Здравко Илиев, Георги Ангелов, Елиаш, Илиян Йорданов/71-Селим Керкар/, Осман Балде, Момчил Цветанов, Амаду Сукуна /68-Педро Еуженио/ /Пламен Колев, Селим Керкар, Веселин Васев, Мирослав Енчев, Педро Еуженио, Светослав Диков, Владимир Зафиров/ Старши треньор – Александър Томаш.

НЕФТОХИМИК: Янко Георгиев, Иво Малинов, Костадин Велков, Ангел Грънчов, Виктор Хомей, Николай Дюлгеров, Йордан Йорданов, Емануил Манев /75-Михаел Орачев/, Мариян Огнянов /79-Иван Вълчанов/, Станислав Маламов, Венцислав Христов /90-Костадин Хазуров/ /Резерви: Стоян Колев, Марко Ранджелович, Любомир Божинов, Михаел Орачев, Румен Руменов, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров/ Старши треньор – Христо Янев.